Dentysta Opole

Czy nasze zęby są naprawdę białe?

Brak śnieżnobiałego uśmiechu to Twój kompleks? Nie lubisz się uśmiechać, bo wydaje ci się, że Twoje zęby są żółte i brzydkie? Sprawdź, ile prawdy jest w legendzie o śnieżnobiałym uśmiechu i dowiedz się, jak możesz poprawić swój uśmiech w naszym gabinecie.

Biały uśmiech to wizytówka, o której marzy każdy z nas.

Śnieżnobiały uśmiech wygląda rewelacyjnie i jest oznaką zdrowego uzębienia. Należy jednak pamiętać, że nasz naturalny kolor zębów to raczej odcienie żółtego i szarości i wcale nie świadczy o tym, że nie dbamy o higienę jamy ustnej! Kolor zębów jest tak indywidualną kwestią, jak kolor oczu czy włosów i choć zęby mleczne często wydają się nam białe jak śnieg, to z zębami stałymi sprawa już nie jest taka prosta.
Kolor naszych zębów dominuje zębina oraz szkliwo. Szkliwo jest przejrzystą tkanką, którą pokryta jest zębina, a więc to jej kolor jest kolorem naszych zębów. Na kolor naszych zębów wpływają produkty, które spożywamy (np. kawa, herbata, czerwone wino), ale także wiek – naturalnym procesem jest ścieranie się szkliwa wraz z wiekiem, a co za tym idzie, przebija się coraz widoczniej kolor zębiny.

Czy każdy może mieć śnieżnobiały uśmiech?

Na rynku past i szczoteczek do mycia zębów królują produkty, które obiecują wybielanie naszych zębów. Czy to skuteczne? Niekoniecznie. Ich głównym zadaniem jest po prostu oczyszczenie naszych zębów, nie posiadają substancji, które mogłyby wybielić tkankę zęba. Najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji jest po prostu wizyta w naszym gabinecie stomatologicznym, gdzie wykonujemy profesjonalny zabieg wybielania. Czasami zadowalający efekt przynoszą zabiegi higienizacji, takie jak skaling czy piaskowanie, które usuwają osad i przebarwienia z naszych zębów, dzięki czemu ich kolor może się delikatnie rozjaśnić. Zabiegi higienizacji, oprócz poprawy kolorytu naszych zębów, bardzo korzystnie wpływają na ich zdrowie i prawidłowe utrzymywanie higieny w jamie ustnej, dlatego zalecamy przeprowadzanie tych zabiegów co najmniej raz na pół roku.

Naszym pacjentom oferujemy także gabinetowe wybielanie zębów. Jest to zabieg, który lekarz stomatolog indywidualnie dopasowuje do pacjenta i który przynosi rezultaty w postaci bielszego o kilka lub kilkanaście odcieni uśmiechu.

Dlaczego warto wybrać zabieg wybielania w gabinecie Zdrowe Zęby?

  1. Decydując się na wybielanie zębów w naszym gabinecie masz pewność, że zabieg przeprowadzi wyszkolony i doświadczony stomatolog, który zachowa wszelkie zasady bezpieczeństwa.
  2. Preparaty stosowane w naszym gabinecie są nie tylko skuteczne, ale i bezpieczne, a ich działanie potwierdzone jest badaniami. W przypadku samodzielnego wybielania za pomocą preparatów dostępnych na rynku nigdy nie ma pełnej gwarancji bezpieczeństwa czy efektu.
  3. Przed przystąpieniem do zabiegu wybielania stomatolog sprawdzi stan Twojego uzębienia i dobierze odpowiednią metodę wybielania, która nie spowoduje uszczerbku na zdrowiu.
  4. Jeżeli wystąpią jakiekolwiek przeciwskazania do wybielania zębów, zostaniesz o tym poinformowany, a w razie potrzeby stomatolog przedstawi ci plan leczenia.
  5. Efekt wybielania w gabinecie Zdrowe Zęby utrzymuje się od pół roku do nawet 3 lat (w zależności od diety i utrzymywania higieny jamy ustnej pacjenta).
  6. Stomatolog po zabiegu wybielania poinformuje cię o nawykach, które wpływają na czas utrzymywania się efektu, a także odpowie na każde Twoje pytania.

Jeśli marzysz o białym, zdrowym uśmiechu, odwiedź Dentystę Zdrowe Zęby już dziś!

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.