Dentysta Opole

Wizyta u dentysty – lepiej zapobiegać niż się leczyć

Dla większości z nas wizyta u dentysty kojarzy się z czymś nieprzyjemnym, dlatego że często stajemy w drzwiach gabinetu tylko wtedy, kiedy zaczyna nas coś boleć. W poniższym artykule postaramy się przekonać Was, dlaczego dobrze jest odwiedzać stomatologa regularnie.

Profilaktyka, czyli po co odwiedzać dentystę, kiedy nic nie boli?

Ból zęba to sygnał, że w naszej jamie ustnej zaczęło się dziać coś niedobrego. Jeśli będziesz regularnie sprawdzał stan uzębienia, to jest duża szansa na to, że zapobiegniesz bolesnym niespodziankom w przyszłości.

3 powody dlaczego warto nas często odwiedzać

  1. Gdy odwiedzasz regularnie gabinet dentystyczny, to wszystkie zmiany są leczone na bieżąco, a co za tym idzie nie musisz martwić się o zdrowie swoich zębów i ewentualne koszty leczenia powikłań i efektów zaniedbań.
  2. Wizyta u stomatologa to nie tylko borowanie, wyrywanie czy leczenie, ale także szeroko rozumiana profilaktyka. Regularna higienizacja zębów pomoże utrzymać ci zdrowy, piękny uśmiech, a wybielanie poprawi jego kolorystykę. Systematyczna profilaktyka zmniejsza także ryzyko utraty zęba w wyniku bardzo rozwiniętej choroby (np. próchnicy).
  3. Dodatkowo nasz stomatolog wyjaśni ci, jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej, jakich produktów używać, a także zaproponuje ci ewentualne zabiegi, które należy wykonać.

Jeśli chcesz, aby wizyty u stomatologa były przyjemnością, a twój uśmiech był zawsze piękny i zdrowy – odwiedzaj nasz gabinet co najmniej raz na pół roku i ciesz się zdrowym, pięknym uśmiechem.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.