Dentysta Opole

Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza to jedne z najbardziej popularnych dziedzin stomatologii. Dziś badania pokazują, że aż 90% dzieci i młodzieży ma problem z próchnicą, wśród dorosłych ten odsetek jest niewiele mniejszy. Stomatologia zachowawcza i endodoncja w Opolu obejmuje szeroko rozumianą profilaktykę oraz leczenie próchnicy.

Stomatologia zachowawcza Opole to leczenie próchnicy, a także konsekwencji nieleczonej próchnicy.

Niestety, w przypadku choroby przewlekłej twardych tkanek zęba bardzo istotny jest czas. Jeżeli odpowiednio zadbamy o nasze zęby, to unikniemy bólu, ale także zaoszczędzimy czas, który później będziemy musieli poświęcić na długie leczenie.

Najlepszym sposobem, aby ustrzec się przed chorobą zębów jest oczywiście systematyczna higiena jamy ustnej, ale dopomóc jej może zabieg lakowania zębów. Zdrowe Zęby Opole oferuje zabieg lakowania zębów stałych, który polega na pokryciu zębów specjalnym lakiem, który uniemożliwi odkładanie się płytki nazębnej, a tym samym pozwoli łatwiej utrzymać zdrowy uśmiech.

Próchnica bardzo często powoduje nieestetyczne ubytki oraz przebarwienia naszych zębów. W takich przypadkach leczenie zachowawcze polega na prostym przywróceniu kształtu i koloru zniszczonego zęba. Odbywa się to poprzez wypełnienie zęba światłoutwardzalnym materiałem kompozytowym. Możliwe jest także wypełnienie tymczasowe materiałem regenerującym oraz wzmocnienie zęba wkładem z włókna szklanego.

Nasz gabinet oferuje również licówki kompozytowe, które zakładane są w celu zamaskowania przebarwień na koronach zębów. Licówki kompozytowe sprawdzają się także w przypadku wydłużenia bądź poszerzenia zęba, aby zlikwidować lub zamaskować przerwy pomiędzy zębami. Na licówki kompozytowe może zdecydować się każdy pod warunkiem, że nie ma niewyleczonej próchnicy, parodontozy lub wad zgryzu.

W większości przypadków szybka interwencja stomatologa w Opolu pozwala na wypełnienie, odbudowę i przywrócenie zęba do jego fizjologicznej funkcji, koloru oraz kształtu. Jednakże w głębokiej próchnicy może być już za późno i trzeba będzie podjąć leczenie kanałowe.

Leczenie kanałowe - endodoncja Opole zajmuje się wypełnieniem i odbudową zęba już po leczeniu kanałowym. Leczenie endodontyczne to tzw. „kanałówka”, która często kojarzona jest z bólem. Dziś każdy zabieg stomatologii zachowawczej i endodoncji odbywa się całkowicie bezboleśnie, a nowoczesne materiały sprawiają, że wypełnienie czy odbudowa zęba są bardzo estetyczne i zbliżone kształtem i kolorem do zębów naturalnych.

Cennik usług - stomatologia zachowawcza

Wypełnienie zęba światłoutwardzalne materiałem kompozytowym
160 - 300zł
Odbudowa kompozytowa zęba po leczeniu kanałowym
250-300zł
Wzmocnienie zęba wkładem z włókna szklanego
150zł
Lakowanie zębów stałych
50zł/ząb
Licówka kompozytowa
od 300zł
Wypełnienie tymczasowe materiałem regenerującym
90zł

Poznaj pozostałe usługi stomatologiczne

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.